Drivrem EL 1991 H6 / 1991H6EL - Indesit tørretumbler
Din Indesit tørretumbler er udstyret med EL 1991 H6 / 1991H6EL. Dette er et 1991 mm langt gummibælte med 6 ribber, der gør det muligt for for tromlen at dreje. Den sælges til den bedste pris og vil blive leveret inden for 24 timer.
Kontroller, at din enhed er kompatibel
Populært produkt! 395 har kigget på dette produkt inden for de sidste 24 timer.
Alternativ
★★★★★ ★★★★★
16 Anmeldelser
På lager: 6
-36%
Original
reservedel
★★★★★ ★★★★★
32 Anmeldelser
På lager: 20
Læg i kurv
Forsendelse samme dag
15 dages retur & gratis ombytning
Specifikationer
Reservedel : poly-V rem 1991H6EL
Elastisk rem : ja
Produktlængde : 1991 mm
Profil : H
Tænder : 6
Passer i : tørretumbler / tørremaskine
Kompatibel med følgende mærker : Indesit
Vægt : 61 g
Produktbeskrivelse
  • tørretumbler laver gnidningslyde, knirker eller piver under drift;
  • tørretumbler lugter varmt eller går i stå på grund af overophedning.
EL1991H6 drivremmen (drivrem til, fladrem, blæserem, rem) kan også kaldes: 1991H6EL, 6PHE 1991.
De vigtigste spørgsmål
Hvordan reparerer du dit apparat? Eksperter vil hjælpe dig...
Vær dog opmærksom på, at enden af koblingsarmens skrue ikke flyttes på den flade overflade af bremsearmen, når tørretumbleren er slukket, så tanden på koblingsarmen ikke bliver revet af det hvide plastgear. I dag vil vi fortsætte med diagnosticeringen af en 6 kg topbetjent tørretumbler fra XXX_MÆRKE_XXX, der ikke centrifugerer. Du har fjernet motorens rem og efter at have fjernet bremseskiven med mindst 1 mm, har du drejet transmissionsremhjulet med uret i 3 omgange.